مقالات

بیمه قلب با کالری کم

پریسا محمدی جاوید - کارشناس پرستاری بیمارستان امام علی (ع)  ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
بیمه قلب با کالری کم
کسانی که برای برخورداری از عمر طولانی غذاهای کم کالری در برنامه غذایی روزانه خود در نظر می گیرند سلامت قلبشان را تضمین می کنند .اگر چه عواملی مانند کاهش فعالیت بدنی - دوری از استرس - خواب کافی و بسیاری از عوامل دیگر می تواند توانایی قلب را بهبود بخشد اما تاثیر هیچیک به اندازه ایجاد محدودیت در مصرف غذاهای پر کالری نیست.تنظیم ضربان قلب و بهبود عملکرد آن به معنی بهبود عملکرد بقیه ارگانهای حیاتی بدن نیز می تواند باشد.
با افزایش سن انعطاف پذیری سیستم قلبی –عروقی بدن به میزان قابل توجه ای کاهش می یابد  در نتیجه بدن بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماریهای قلبی-عروقی قرار می گیرد.
تغذیه می تواند تاثیر مهمی بر عملکرد قلب داشته باشد داشتن برنامه غذایی مناسب تضمین کننده سلامت قلب است و قرار دادن غذاهای پرکالری و چرب نه تنها  تهدیدی علیه سلامت قلب تلقی می شود بلکه زمینه ساز ابتلا به بیماریهایی مانند دیابت وفشار خون بالا و افزایش سطح کلسترول خون می شودو در نتیجه احتمال مرگ ناشی از حملات قلبی و مغزی که بیش از 40 درصد موارد مرگ و میر بشری را شامل می شود افزایش می دهد به همین علت از تغذیه به عنوان راهکاری برای طول عمر انسانها نام برده شده است .
مصرف بی رویه غذاهای پر کالری مانند سیب زمینی –نان –برنج-و ماکارونی و همچنین غذاهای چرب قلب را خسته می کند و موجب سخت شدن دیواره عروق و کاهش انعطاف پذیری عضلات قلب می شود.
پرهیز از غذاهای فرآوری شده مانند نوشابه های گازدار-خوراکی های تهیه شده از مواد غذایی غیر مجازو همچنین شیرینی های چرب و نان های سفید که کالری زیادی دارندو کاهش 30 درصدی مصرف کالری روزانه موجب می شود قلب برای همیشه جوان بماند و عملکرد مطلوب داشته باشد .
منابع:www.texasheart.org 
        سایت تازه های قلب ایران
.comarticlewww.google

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.