مقالات

هپاتیت مزمن ویروسی

پریسا محمدی جاوید - کارشناس پرستاری بیمارستان امام علی (ع)  ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
هپاتیت مزمن ویروسی یکی از معضلات عمده بهداشت جهانی واز شایعترین بیماریهای مزمن کبد است :
این بیماری سالانه منجر به درگیری بسیاری از مردم دنیا و مرگ و میر عده ای از بیماران مبتلا می شود و منجر به افزایش بار مالی دولت در جهت درمان وعوارض ناشی از این بیماری می گردد.احتمال فعال شدن این بیماری در هر دوره ای از زندگی فرد وجود دارد.
بیماران مبتلا به هپاتیت به انرژی بیش از حد معمول نیاز(حدود 1.5 برابرافراد عادی) نیازدارند.به طور کلی رژیم غذایی آنها باید حاوی کربوهیدرات بالا-کم چرب و کم پروتئین باشد.از آنجا که اکثر این بیماران دچار بی اشتهایی و مشکلات گوارشی می باشند لذا بایستی برای این بیماران غذا به صورت متنوع –خوشمزه وبا ظاهری خوشایند طبخ شودواز مواد غذایی سهل الهضم –کم فیبر –کم چربی و کم حجم استفاده شود .این بیماران باید از قندهای ساده –میوه و سبزیجات به میزان بیشتر –گوشت مرغ و ماهی وهمچنین از پروتأین گیاهی مثل حبوبات و برنج وگندم و جو در رژیم غذایی خود استفاده کنند.
مکمل های غذایی:
از مکمل های غذایی جهت بیماران هپاتیتی می توان از گروه ویتامین های B –C – E – K و مواد معدنی روی کلسیم- کبالت-منگنز نام برد.
درمان های گیاهی:
در هپاتیت ویروسی درمانهای گیاهی به چند طریق صورت می گیرد البته داده ها و اطلاعات کافی برای حمایت از این درمانها وجود ندارد و به انجام تحقیقات گستردهدر این زمینه نیاز می باشد.
انواع گیاهان درمانی:
خار مریم:در حال حاضر در سراسر دنیا به میزان فراوان در درمان انواع بیماریهای کبدی استفاده می شود این گیاه با اثر آسیب ناشی از سموم مبارزه کرده از تجمع چربی مضر در کبد می کاهد و سرعت ایجاد سیروز کبدی را کاهش می دهد.
شیزاندرا:این گیاه دارویی چینی است که باعث تقویت کبد –محافظت در برابر سموم وویروس –افزایش سنتز پروتءین و کاهش آنزیمهای کبدی می شود.
شیرین بیان:این گیاه حاوی مقادیر زیادی اسیدگلیسریک است که به کم کردن التهاب کبد کمک می کند .
کنگر فرنگی :مصرف این گیاه سابقه طولانی در درمان هپاتیت وسایر اختلالات کبدی دارد.
منابع:www.pubmed.com
Article.comwww.google

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.