مقالات

هیدراته کردن بدن

ناهید جاوید  ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
هیدراته کردن بدن
" هیدراته کردن بدن یعنی رساندن آب کافی به بدن " 
1 - هر گز سعی نکنید به حالتی برسید که احساس تشنگی کنید و سپس آب بنوشید ، " تشنگی علامت این است که بدن قبلا دهیدراته ( آز آب خالی شده ) و هرگز نمیتوان از این حالت و نشانه به عنوان یک علامت مناسب و راهنما جهت برطرف کردن تشنگی بهره جست." 
2 - یک لیوان بزرگ و یا یک بطری آب همیشه در محل کار همراه داشته باشید و سعی کنید آنرا در طول روز بنوشید . 
3 - هرگز سعی نکنید نوشیدنیهایی همچون " قهوه ، نوشیدنی گازدار ، چای و نوشیدنی های الکلی " را جایگزین آب کنید ! این قبیل نوشیدنیها دقیقا مثل داروهای مُدر ( به داروهایی گفته میشود که باعث افزایش ادرار میشوند ) ، در داخل بدن عمل میکنند و باعث میشوند که مقدار ادرار افزایش یابد ! سعی کنید در صورت نوشیدن این قبیل نوشیدنی ها سریعا به عنوان جایگزین آنها آب کافی بنوشید . 
4 - بخاطر داشته باشید که بیماریهایی همچون آنفولانزا و سرماخوردگی یکی از دلایل دهیدراته ( کمبود آب بدن ) شدن بدن میباشند ! 
5 - هرگز مقدار آبی که در طول تمرین از دست میدهید را دست کم نگیرید . به ازای هر 100 گرم وزنی که در طول تمرین از دست میدهید باید 100 گرم آب بخورید ! " پس لازم هست که قبل و بعد از تمرین خود را وزن کنیم ! 
6 - در طول تمرین جرعه جرعه آب بنوشید . یک بطری بزرگ آب به همراه خود به باشگاه ببرید و هنگامیکه در حال انجام تمرینات سنگین و با شدت هستید ، بین حرکتها و ست ها جرعه ای بنوشید ! 
7 - اگر بیشتر وقت خود را بیرون از خونه سپری میکنید مطمئنا به آب بیشتری نیاز دارید . 
8 - روز خود را با آب شروع کنید و با آب هم به پایان برسانید . این کار باعث میشود که آبی را که در طول شب بر اثر تعریق و تنفس از طریق بدن دفع میشود را جبران کنید. 
9 - کسانی که بدنسازی کار میکنند ( چه زیبایی و چه پاورلیفتینگ ) در طول روز حداقل باید 3 لیتر آب بنوشند ! 
* چگونگی تشخیص دهیدراته ( کمبود آب ) شدن بدن : 
" اگر آب به انداره کافی بنوشید رنگ ادرار کاملا شفاف و مقدار آن نیز مناسب است . اگر رنگ ادرار پر رنگ و در عین حال بودار باشد یکی از علامتهای دهیدراته شدن بدن میباشد و همچنین نشانه این است که بدن برای تامین انرژی مورد نیاز بدن ، شروع به تخریب بافتهای عضلانی کرده است

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.